کد خبر: 4215189
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۰

برپایی دوره آموزشی هم افزا ویژه مدیران کانون‌های مساجد خراسان‌شمالی

مدیران کانون‌های مساجد خراسان‌شمالی برای ترسیم مسجد تمدن ساز در محلات و شهرهای خود در دوره آموزشی هم افزا شرکت کردند.

برپایی دوره آموزشی هم افزا ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری خراسان‌شمالیبه گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌شمالی، دوره آموزشی هم افزا با هدف توانمند سازی مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌شمالی و جهت دهی مدیریت فرهنگی مسجد به سمت مسجد تمدن ساز و ارتقاء فرهنگی محلات با محوریت مسجد، با اجرای محوری کانون فرهنگی هنری محبان الزهرا (س) اسفراین و با حمایت قرارگاه شهید آوینی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

این دوره آموزشی از روز چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه با پذیرش نخستین گروه از مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان  در مجتمع اقامتی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی آغاز شد و پس از استقبال مدیران در نشستی توجیهی و دوستانه گرد هم آمدند .
 
صبح روز پنج شنبه 20 اردیبهشت ماه دوره آموزشی فوق با حضور «مهدی مقدم»، معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور و برگزاری نشستی مبنایی و تبیین مسایل اندیشه‌ای اهمیت مسجد و ترسیم مسجد طراز اسلامی، آغاز شد.
 
مهدی مقدم در این نشست با طرح  چرایی فعالیت در مساجد، به اهمیت و نقش کارکرد مسجد اشاره کرد و برای رونق آن شناخت جایگاه فکری و فرهنگی مساجد و  فعالان مسجدی را مورد توجه قرار داد و به فضای فرهنگی و اعتقادی ایران اسلامی و ایجاد زمینه‌های  اعتقادی  موجود اشاره کرد، گفت: این موضوع امتیازی است که ما برخلاف دیگر کشورها در این خصوص هزینه‌ای نمی‌پردازیم و می‌توانیم به راحتی در خصوص مسجد و مسجد محوری  تلاش کنیم. 
 
وی شاخصه رشد مسجد را میزان جذب نوجوانان و جوانان عنوان کرد، گفت: باید تلاش کنیم و تا جایگاه مسجد و کانون و نقش خود در تمدن نوین اسلامی را بنشینیم و برای حضور نوجوانان و جوانان برنامه ریزی کنیم. 
 
برنامه‌ها در نهایت با تشکیل کارگروه‌های تخصصی قرآنی، تربیتی و فرهنگی، ساختاری، هنری برای تبیین اقدامات و برنامه‌های کانون‌ها و اولویت‌های ایده پردازی و افزایش گرایش به مسجد در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ادامه یافت.
انتهای پیام
captcha