کد خبر: 4219073
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۳۹

تدوین سند تحقق شعار سال در خراسان‌‌شمالی

رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌شمالی گفت: سند تحقق شعار سال در استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی تدوین و به تصویب رسید تا این مهم در اولویت امور مدیران قرار بگیرد.

مرتضی بهزادفر، رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌شمالیبه گزارش ایکنا از خراسان‌‌شمالی، مرتضی بهزادفر، رئیس سازمان برنامه و بودجه خراسان‌شمالی امروز، نهم خردادماه در شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: سند تحقق شعار سال در استان با همکاری دستگاه‌های اجرایی تدوین و امروز نیز به تصویب رسید تا این مهم در اولویت امور مدیران قرار بگیرد.
 
وی با بیان اینکه این شاخص براساس ظرفیت‌های انسانی، جغرافیایی، منابع طبیعی و بخش‌های ارزش آفرین تدوین شده است، گفت: استفاده از ظرفیت‌های مردمی و حلقه‌های میانی و گروه‌های جهادی و خیرین نیز در این مهم در اولویت قرار دارد.
 
بهزادفر ادامه داد: اولویت دادن به کارآفرینی و اشتغال برای نخبگان و دانش آموختگان و شرکت‌های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها از دیگر محورهای قابل توجه در این سند است.
 
وی با بیان اینکه شاخص محیط کسب و کار در خراسان‌شمالی بهبود یافته است، افزود: این شاخص هم اکنون رتبه ۵.۹۷ را نشان می‌دهد که این رقم در مدت مشابه زمستان ۱۴۰۱ در استان ۷.۹۸ بود که هم اکنون با کاهش مواجه بوده و این بهبود شاخص نشانگر این است که خراسان‌‌شمالی شرایط مناسب کسب و کار را تجربه می‌کنند.
 
بهزادفر یادآور شد: نرخ تورم سالانه استان در سال جاری برای اولین‌بار از متوسط کشوری پایین‌تر آمد و به ۳۶.۵ درصد رسید که متوسط کشوری ۳۷ درصد است.
 
وی در ارتباط با شاخص نیروی کار نیز بیان کرد: نرخ بیکاری سالانه این استان در سال گذشته ۷.۵ درصد بوده که متوسط کشوری ۸.۱ درصد بوده است و نرخ بیکاری خراسان شمالی از متوسط کشوری پایین تر است.نرخ مشارکت اقتصادی در استان به ۴۴.۹ درصد رسیده این در حالی است که این نرخ در متوسط کشوری ۴۱.۳درصد است.
انتهای پیام
captcha